کلاه کیبوردی گوگل

تصویر محمدحسن محمودی

محمدحسن محمودی

خودتون رو به جای یکی از کلید‌های کیبورد تصور کنید. شاید شما یک حرف پر‌استفاده مانند A یا در عوض کلید ~ تنها و دورافتاده باشید. هر بار که آن دست غول‌پیکر مثل یه چکش با سرعتی غیرقابل تحمل بر سرتان می‌آید، از زندگی سیر می‌شوید و همچنین دوباره منتظر ضربه بعدی می‌شوید. یا شاید بالعکس به دور از کلید های روزمره نشسته‌اید، و فقط آرزو دارید که حتی یکبار استفاده شوید.

خب، قبول دارم خیلی عجیب بود 🙂 

اما اگر واقعاً می‌خواهید احساس یکی از کلید‌های کیبورد رو داشته باشید، این گزینه به لطف Gboard در دسترس شما است. پروژه Gboard Caps دقیقاً همان چیزیه که به نظر می‌رسه. تیم گوگل در ژاپن یک کلاهی به شکل دکمه‌ کیبورد ایجاد کردند. نه تنها این محصول به شکل کلاه عمل می‌کند، بلکه به شکلی طراحی شده‌است که می‌تواند کاراکترهای مختلفی را بر اساس جهت و موقعیت سر شما هنگام فشار دادن تایپ کند. این تیم ادعا می‌کند که کلاه آنها هم «قابل حمل» و هم «شیک و زیبا» است، که ادعای اشتباهی هم نیست 🙂

gboard-hat-usage

اگر می‌خواهید ببینید چقدر این کلاه مناسب شما است، وبسایت این محصول این امکان را به شما می‌دهد که از وب‌کم شما برای آزمایش مجازی آن استفاده کند. وبلاگ جی‌بورد می‌گوید: «ایده این محصول از اینجا آمد که بیشتر اوقات ما نیاز به کیبوردی داریم که همه‌جا همراه ما باشد، اما  از طرفی نمی‌توانیم کیبوردی غول‌پیکر را خود حمل کنم.»

به گفته این گروه، کاربران می‌توانند سر خود را از یک طرف به سمت دیگر بچرخانند، که با توجه به زاویه سر، حروف متفاوتی را تایپ کند. کل طرح ساخت آن  در گیتهاب در دسترس است، اگرچه باید تمام متریال‌ها را خودتان تهیه کنید! اما اگر از زبان ژاپنی استفاده می‌کنید، گوگل نقشه راهنما برای آن ارائه می‌دهد که می‌توانید از آن برای ساختن آن از مقوا استفاده کنید. این تیم قصد دارد در آینده طرح‌هایی مانند «نسخه قرمز و سفید، نسخه‌ای با نمایشگر داخلی و نسخه‌ای با منبع تغذیه از طریق انرژی خورشید» به بازار عرضه کند.

gboard-tee-cup

جی‌بورد که برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ به عنوان یک کیبورد مجازی برای اندروید و iOS معرفی شد، ۱ اکتبر را جشن گرفته است، چون این تاریخ ۱۰/۱، یادآور ۱۰۱ کلید در طراحی کیبورد‌های IBM که یکی از محبوب‌ترین طراحی‌های کیبورد تا به کنون است. سال گذشته هم کیبوردی بسیار بلند ارائه کردند که در آن هر کلید در یک ردیف قرار می‌گرفت مانند پیانو. کیبوردی به طول ۱.۶ متری و عرض یک کلید. ایده آن‌ها برای ساخت این محصول جلوگیری از اشتباهات تایپی و افزایش سرعت تایپ بود. پیش از این هم، آن‌ها یک کیبورد را به یک ماگ برای قهوه شما تبدیل کرده بودند. اما با این‌حال آخرین محصول آن‌ها ممکن است بهترین آنها باشد، به خصوص برای کسانی که به علاقه به حمل وسایل کم‌تری هستند.

 

ارسال دیدگاه