تیم کوک 36 میلیون دلار کمتر حقوق گرفت!

تصویر آیدین ایمانی

آیدین ایمانی

 

تیم کوک، مدیرعامل اپل، در سال ۲۰۲۳ کمتر از سال قبل حقوق گرفت. او در سال ۲۰۲۲ ۹۹٫۴ میلیون دلار و در سال ۲۰۲۳ ۶۳٫۲ میلیون دلار درآمد داشت. اپل امروز در یک بیانیه‌ی رسمی از تغییرات در هیئت‌مدیره خبر داد و گفت که تیم کوک در سال ۲۰۲۳ این مبلغ را به عنوان دستمزد دریافت کرده است. تیم کوک که ۶۳ ساله است، از این مبلغ، سه میلیون دلار حقوق پایه، ۴۷ میلیون دلار پاداش سهام، ۱۰٫۷ میلیون دلار پاداش عملکرد و ۲٫۵ میلیون دلار هزینه‌های مربوط به بازنشستگی، مرخصی، امنیت و سفر بود.

تیم کوک دارای ۳٬۲۸۰٬۰۵۳ سهم از سهام اپل است و همچنین ۱٬۲۹۱٬۰۸۶ سهم محدود دارد که هنوز به او تخصیص داده نشده است.

در سال ۲۰۲۳، تیم کوک، هیئت‌مدیره و سهام‌داران اپل تصمیم گرفتند که دستمزد مدیرعامل را کاهش دهند. این تصمیم به‌خاطر عملکرد خوب اپل در تولید آیفون، مک بوک و اپل واچ بود. هدف اولیه برای سال ۲۰۲۳، دستمزد ۴۹ میلیون دلاری بود که بعداً افزایش یافت.

اپل برای سال ۲۰۲۴ هدف گذاشته است که تیم کوک ۵۰ میلیون دلار حقوق بگیرد که ۷۵ درصد آن به بسته به عملکرد اپل است.

مدیران ارشد دیگر اپل مثل لوکا ماستری، کیت آدامز، دایردر اوبرایان و جف ویلیامز هم حدود ۲۷ میلیون دلار حقوق گرفتند که بیشتر آن از پاداش سهام بود.

اپل امروز هم اعلام کرد که دو عضو هیئت‌مدیره، ای‌آی گور و جیمز بل، به‌خاطر رسیدن به سن بازنشستگی، جای خود را به دکتر وانا آستین دادند که جدیداً به تیم مدیریتی اپل پیوسته است.

ارسال دیدگاه