چین با سرمایه 13.7 میلیاردی به سراغ هوش مصنوعی می‌رود

چین و هوش مصنوعی
تصویر آیدین ایمانی

آیدین ایمانی

بازوی سرمایه‌گذاری کلیدی دولت چین، قصد دارد حداقل 13.7 میلیارد دلار در صنایع نوظهور مانند هوش مصنوعی که برای آینده کشور نقطه عطفی هستند، سرمایه‌گذاری کند. این حرکت چیزی بیش از یک سرمایه‌گذاری است. با این حرکت چین در خط مقدم نوآوری‌های تکنولوژی جهان قرار می‌گیرد.

چین در اکثراً فناوری و نوآوری ها به‌منظور کاهش وابستگی به خارج مخصوصاً آمریکا و متمرکز شدن، سرمایه‌گذاری می‌کند. ناگفته نماند که در مقابل، آمریکا، اخیرا کنترل خود را بر مکانیسم‌های تامین مالی سخت‌تر کرده است. درواقع ظرفیت توسعه تولید تراشه در کشورهایی مانند چین محدود کرده به همین دلیل، در تلاش خودکفایی در این محدودیت‌ها و رقابت با کشور‌های دیگر است.

با این حال، این راه خیلی هم روان نیست. طرح‌های جاه‌طلبانه و سرمایه‌گذاری‌ بزرگ چین پشت پرده پر دردسری دارد. در این مورد باید سرمایه‌گذاری Big fund در سال‌های گذشته بخصوص 2014 را برای شما یادآوری کنم.

برای کسایی که در جریان نیستند، صندوق Big fund چین اولین بار در سال 2014 به‌منظور تقویت و توسعه صنعت تراشه داخلی تاسیس شد. باینکه دولت آمریکا فشار‌ زیادی بر چین تحمیل کرده است، دولت چین همچنان سرمایه‌گذاری های بزرگی در هوش مصنوعی، نیمه‌رساناها و بیوتکنولوژی انجام داده.

فشار و تحریم‌های آمریکا برای کوتاه کردن دست چین در این صنعت‌ها، روز به روز درحال افزایش است. اما یک چیز واضحه که چین در عزم خود برای تبدیل شدن به یک رهبر فناوری جهانی کوتاه نخواهد آمد و همانطور که شاهد هستیم، سرمایه‌گذاری‌های عظیم‌ برای چین مشکلی ندارد.

 

در داکبورد بخونید:

کپچا چیه و چرا بهش نیاز داریم؟

مهندسی کیفیت تصویر

ارسال دیدگاه