دستیار هوش‌مصنوعی آناکوندا

banner
تصویر محمدحسن محمودی

محمدحسن محمودی

آناکوندا با انتشار نسخه‌ی آلفای دستیار آناکوندا، ابزار مبتنی بر هوش‌مصنوعی که برای کمک به دانشمندان داده، توسعه‌دهندگان و محققان در کار خود و کشف پیشرفت‌های جدید طراحی شده است. دستیار آناکوندا رابط‌‌کاربری آشنایی مانند دستیار‌های دیگر مثل چت‌جی‌پی‌تی را فراهم می‌کند که تجربه کدنویسی با جوپیتر نوت‌بوک را با استفاده از این هوش‌مصنوعی برای انجام سریع کار‌ با داده مانند تولید نمودارها، توصیف دیتافریم‌ها، تولید کد، دیباگ و پرسیدن سؤالات در رابطه با آن را بهبود می‌بخشد.

در طول مرحله آلفا،  آناکوندا به دنبال جذب کاربرانی از نوت‌بوک‌های ابری متفاوت آناکوندا است تا این ابزار هوش‌مصنوعی را آزمایش کنند و بازخورد خود را ارائه دهند که به پیشرفت و بهبود آن کمک کند. در ورژن آلفا، این فرصت را خواهید داشت که ویژگی‌ها و عملکردهای جدید را قبل از اینکه به طور گسترده در دسترس قرار گیرند، بررسی و آزمایش کنید. علاوه بر این، کاربران شرکت کننده به توسعه ابزاری کمک خواهند کرد که تأثیر قابل توجهی در دنیای هوش‌مصنوعی خواهد داشت.

برای استفاده از ورژن اولیه دستیار آناکوندا، شما باید کاربری در نوت‌بوک آناکوندا باشید. اگر تا کنون حساب کاربری آناکوندا نساخته‌اید، می‌توانید برای ایجاد حساب کاربری به وبسایت آناکوندا در Anaconda.cloud مراجعه کنید و ثبت‌نام کنید. پس از ایجاد حساب کاربری، از صفحه ثبت‌نام اولیه دستیار آناکوندا دیدن کنید و اطلاعات مورد نیاز را پر کنید. سپس کاربرانی به شکل منتخب را از طریق ایمیل مطلع می‌شوند.

 

ویژگی ها و مزایای کلیدی دستیار آناکوندا

دستیار آناکوندا دارای ویژگی‌های پیشرفته متعددی است که هدف آن افزایش بهره‌وری و ایجاد یک تجربه کاری یکپارچه برای کاربران است. در زیر برخی از قابل توجه ترین قابلیت‌های دستیار هوش‌مصنوعی آورده شده است:

مکالمات سریع و آسان

  در تعامل با این دستیار، می‌توانید سوال بپرسید، نمونه کد بخواهید یا حتی مفاهیم را به صورت مستقیم در نوت‌بوک خود روشن کنید.

ایجاد کد و اجرای آن در نوت‌بوک

 این دستیار هوش‌مصنوعی نه تنها کد مناسبی تولید می‌کند بلکه اطمینان حاصل می‌شود که کد ارائه شده به طور یکپارچه در محیط نوت‌بوک اجرا می‌شود.

توضیح کد، اظهار نظر و بهبود

بخشی از کد را انتخاب کنید و از دستیار بپرسید تا عملکرد آن را توضیح دهد. کامنت‌هایی را برای درک بهتر اضافه کنید یا بهبودهایی را برای بهینه‌سازی پیشنهاد دهید.

تولید خودکار کد برای رسم نمودار

دستیار هوش‌مصنوعی می‌تواند کدی را برای ترسیم داده‌ها در دیتافریم‌ها تولید کند، مدل‌های متفاوتی از نمودار‌ها را برای انتخاب ارائه دهد و نمایش بصری جذابی از داده‌های شما ارائه دهد.

تجزیه و تحلیل هوشمندانه داده‌

دستیار آناکوندا داده‌های مفید را در دیتا‌فریم‌ها شناسایی می‌کند و آنالیز‌هایی را در مورد اینکه چرا این داده‌ها ممکن است برای پروژه شما مهم باشند ارائه می‌دهد و به شما در تصمیم‌گیری آگاهانه کمک می‌کند.

این ویژگی‌ها تنها مواردی انگشت‌شمار از قدرت این دستیار هوش‌مصنوعی است. آناکوندا به طور مداوم در حال تلاش برای گسترش قابلیت‌های آن هست تا نیازهای در حال رشد کاربران را برآورده‌ کند.

 

موارد استفاده

دستیار آناکوندا برای کمک در کار‌های مختلفی و در طیف گسترده‌ای از دامنه‌ها طراحی شده است. در اینجا چند نمونه از موارد استفاده آورده شده است:

تحلیل، نمایش و پیش‌پردازش داده‌ها به شکل بهینه

از روش‌های بهینه برای تحلیل و پیش‌پردازش استفاده می‌شود تا داده‌ها به شکل مطلوبی برای مراحل بعدی آماده شوند. 

img_1

تولید نمودارها و پلات‌ها برای داده‌ها

با استفاده از کتابخانه‌های تولید نمودار مانند Matplotlib یا Seaborn، نمودارها و پلات‌هایی تولید می‌شود تا اطلاعات به صورت بصری بهتر قابل فهم باشند.

img_2

دیباگ کردن

دستیار آناکوندا دوست خوب شما در مرحله‌ی سخت دیباگ کدتون خواهد بود. چون که به شما کمک می‌کند سریع‌تر باگی که در کدتون به وجود آمده را برطرف کنید.

img_3

اصلاح کد

پس از شناسایی خطاها و نقاط ضعف، اصلاح‌های لازم در کد اعمال می‌شود. این اصلاحات ممکن است شامل بهینه‌سازی کد، اصلاح خطاهای سهوی و یا اضافه کردن ویژگی‌های جدید باشد تا کد به بهترین شکل ممکن اجرا شود.

img_4

 

سوالات رایج

چه زبان های برنامه نویسی پشتیبانی می شوند؟

نسخه آلفا دستیار آناکوندا در درجه اول از پایتون پشتیبانی می‌کند، اما آناکوندا قصد دارد در ورژن‌های بعدی پشتیبانی به زبان‌های دیگر را اضافه کند.

آیا پیوستن به برنامه پذیرش اولیه هزینه‌ای دارد؟

دستیار آناکوندا برای همه شرکت‌کنندگان در مرحله آلفا رایگان است. در ورژن‌های بعدی پیش‌بینی می‌شود که به عنوان بخشی از طرح رایگان، دسترسی به دستیار هوش‌مصنوعی به شکل رایگان باشد،‌ اما منطقی است که محدودیت‌هایی در مقایسه با دستیاری که مشترکین استفاده می‌کنند، داشته باشد.

چگونه در مرحله آلفا بازخورد بدهیم؟

از بخش تعبیه‌شده در دستیار برای ارائه بازخورد مثبت یا منفی یا فرمی که پس از دسترسی به برنامه از طریق ایمیل ارائه میشود می‌توانید استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید:


ارسال دیدگاه