Xmail، ایلان ماسک و گامی دیگر در دنیای تکنولوژی، ورود به دنیای ایمیل!

تصویر یاسر دهقان

یاسر دهقان

ایلان ماسک، نامی که بدون شک در دنیای تکنولوژی به گوشتان خورده است. این کارآفرین و مدیرعامل مشهور، به واسطه ایده‌ها و اقدامات جسورانه‌اش، همواره در کانون توجه قرار دارد. او که سابقه درخشانی در زمینه‌های مختلف تکنولوژی از جمله خودروهای برقی (با شرکت تسلا) و اکتشافات فضایی (با شرکت اسپیس‌ایکس) دارد، این بار به دنبال ایجاد تحول در دنیای ایمیل است.

ایلان ماسک با خرید توییتر و تغییر نام آن به X،  در جهت ایجاد یک پلتفرم جامع ارتباطی اقدام کرده است . او همچنین با سرمایه‌گذاری در زمینه هوش مصنوعی و ساخت مدل Gork، تلاش کرده است تا مدل های هوش مصنوعی دیگر را به چالش بکشاند . حال، ایلان ماسک با ورود به دنیای ایمیل، قصد دارد تا گوگل، غول دنیای ایمیل، را به چالش بکشد.

 Xmail سرویس جدید ایمیل 

ایلان ماسک از جدیدترین محصول خود خبر داد ؛ Xmail،سرویس ایمیل جدیدی که می‌تواند برتری گوگل در بازار را به چالش بکشد.

ایلان ماسک این خبر را از طریق پلتفرم رسانه اجتماعی خود، X، اعلام کرد و تایید کرد که Xmail به زودی عرضه خواهد شد. او جزئیات بیشتری در مورد ویژگی‌ها، تاریخ راه‌اندازی یا قیمت‌گذاری این سرویس ارائه نکرد، اما اشاره کرد که با برنامه X ادغام خواهد شد.

Xmail new Email Service

شایعه تعطیلی جیمیل و اعلام عرضه Xmail

جالب هست که بدانید چند روز قبل از اینکه ایلان ماسک سرویس ایمیل جدید خود را معرفی کند،در پلتفرم X (توییتر سابق)، شایعه‌ای مبنی بر تعطیلی جیمیل، سرویس ایمیل محبوب گوگل، در تاریخ آگوست ۲۰۲۴ منتشر شد. این شایعه با سرعتی باورنکردنی در فضای مجازی فراگیر شد و نگرانی بسیاری از کاربران را به دنبال داشت. شرکت گوگل به سرعت این شایعه رد و  تکذیب کرد و در پلتفرم X نوشت ما همچنان به فعالیت خود ادامه خواهیم داد.

Gmail tweet

این موضوع، توجه‌ها را به سمت جایگزین‌های جیمیل جلب کرد. در همین حین، یکی از مهندسان شبکه اجتماعی X (توییتر سابق) در توییتی از ایلان ماسک، مالک این پلتفرم، پرسید که سرویس Xmail چه زمانی راه‌اندازی خواهد شد. ماسک در پاسخ به این سوال، به طور خلاصه گفت: «به زودی».

 

کارشناسان در این مورد چه می گویند ؟

برخی از کارشناسان بر این باورند که XMail می تواند یک تغییر دهنده بازی در صنعت خدمات ایمیل باشد، صنعتی که جیمیل بیش از یک دهه بر آن تسلط داشته است. طبق گفته Demand Sage، یک شرکت تحقیقات بازار، جیمیل تا سال 2024 بیش از 1.8 میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان دارد.

ریا فریمن، استراتژیست رسانه های اجتماعی، به MailOnline گفت که XMail “ممکن است اتفاق بیفتد” و “جالب است که میزان پذیرش آن را ببینیم.”

او گفت: «ایلان ماسک تغییرات بزرگی در توییتر ایجاد کرده است و به نظر نمی رسد نظر عمومی را در کنار خود داشته باشد، بنابراین اینکه آیا مردم به X با مدیریت ایمیل خود اعتماد کنند، موضوعی است که باید به آن توجه کرد.»

وی افزود که XMail می تواند نسبت به جیمیل مزایایی مانند امنیت بیشتر، قابلیت شخصی سازی و یکپارچگی با سایر محصولات X داشته باشد.

البته این سرویس ایمیل با چالش های مانند متقاعد کردن مردم به تعویض ایمیل خود و مقابله با سرویس های دیگر ایمیل مانند Gmail, Yahoo, ProtonMail مواجه هست و باید دید این سرویس ایمیل چگونه با این چالش ها ‌روبه‌رو می شود.

 

 

ارسال دیدگاه