Extension های کاربردی Vs code

تصویر یاسر دهقان

یاسر دهقان

IDE ها یکی از ابزارهای مهم برای برنامه نویسان هستند. این ابزارها با ارائه ی ویژگی های مختلف، به برنامه نویسان کمک می کنند تا با کارآمدی بالاتری به توسعه ی برنامه ها بپردازند. یکی از معروف ترین IDE ها، Visual Studio Code است. در این مقاله به Vs Code Extensions و قابلیت های Visual Studio Code می پردازیم که به شما کمک می کند تا به صورت کارآمدتری کار کنید.

 

Bookmarks

گاهی اوقات نیاز دارید قسمتی از کد را علامت‌گذاری کنید تا بعداً به آن سر بزنید.  Bookmarks Extension، این امکان را به شما می‌دهد. با استفاده از این Extension می‌توانید بخش‌های مختلف کد را علامت‌گذاری کنید. این بخش‌ها به صورت علامت‌های آبی کنار کد شما ظاهر می‌شوند. همچنین می‌توانید به هر علامت یک نام اختصاص دهید و بعداً به راحتی آن را پیدا کنید.

Bookmarks Vs Code Extensions

این قابلیت به شما کمک می‌کند تا زمان کمتری را صرف پیدا کردن بخش‌های مختلف کد کنید.

 

Code Snap

این Extension به شما این امکان را می دهد که عکس های زیبای از کد های خود بگیرید و آن را با دیگران به اشتراک بگذارید

نحوه استفاده از این Extension :

 1. بخش دستور را باز کنید: از Ctrl+Shift+P در Windows/Linux یا  Cmd+Shift+P در macOS استفاده کنید.
 2. جستجوی “CodeSnap” : “CodeSnap” را در نوار جستجو تایپ کنید و افزونه را انتخاب کنید.
 3. کد خود را هایلایت کنید: بخشی از کد را که می خواهید عکس بگیرید انتخاب کنید.
 4. روی نماد دوربین کلیک کنید: پیش نمایش اسکرین شات شما در سمت راست ظاهر خواهد شد.
 5. ذخیره یا کپی: برای ذخیره اسکرین شات به عنوان یک فایل PNG روی دکمه “ذخیره تصویر” کلیک کنید، یا برای کپی کردن آن در کلیپ بورد روی دکمه “کپی تصویر” کلیک کنید.

همچنین، می توانید روی کد انتخاب شده خود راست کلیک کرده و “CodeSnap” را انتخاب کنید تا به سرعت اسکرین شات بگیرید.

 

Code Snap Vs Code Extensions

 

Error Lens

دیباگ، یکی از مراحل چالش‌برانگیز برنامه‌نویسی است که بارها با آن روبه‌رو می‌شویم. در این میان، درک صحیح مشکل و یافتن منبع آن، نقشی کلیدی در رفع سریع و دقیق آن ایفا می‌کند.

Error Lens Extension ، با علامت‌گذاری بخش‌های مهم خطاها و استفاده از رنگ‌های مختلف برای نشان دادن نوع مشکل، به شما در این مسیر یاری می‌رساند. این افزونه با جلب توجه شما به بخش‌های حیاتی خطا، فرآیند دیباگ را تسهیل می‌کند.

علاوه بر این، Error Lens شما را به طور مستقیم به منبع خطا هدایت می‌کند و از هدر رفتن وقتتان در جستجوی آن جلوگیری می‌کند.

Error Lens Vs Code Extensions

Git Extensions

Git  یک ابزار فوق العاده برای مدیریت نسخه ها می باشد. افزونه های مختلفی برای کار با Git در Vs code  وجود دارد.

Git History و Git lens دو تا از افزونه معروف برای Git  هستند.

Git History

همانطور که از نامش پیداست، Git History ابزاری برای مشاهده تاریخچه پروژه شما است. این افزونه به شما امکان می‌دهد تا:

 • Commit‌های مختلف: هر بار که تغییراتی را در پروژه خود ذخیره می‌کنید، یک commit ایجاد می‌شود. با Git History می‌توانید تمام commit‌های خود را به ترتیب زمانی مشاهده کنید.
 • Branch‌ها: شاخه‌ها یا branch‌ها به شما امکان می‌دهند تا به طور همزمان روی نسخه‌های مختلف پروژه خود کار کنید. Git History به شما امکان می‌دهد تا تمام branch‌های خود را مشاهده و بین آنها جابجا شوید.
 • فایل‌های تغییر یافته: برای هر commit، می‌توانید ببینید که کدام فایل‌ها تغییر کرده‌اند و چه تغییراتی در آنها اعمال شده است.

Git History با رابط کاربری بصری و آسان خود، پیمایش در تاریخچه پروژه شما را آسان می‌کند.

 

Git lens این افزونه قابلیت های زیادی را به شما برای کار کردن با Git  می دهد. این ابزار با دادن یک رابط کاربری زیبا به شما در مواردی مانند merge  کردن branch ها ، commit  کردن و موارد دیگر کمک می کند. یکی از ویژگی جالب این افزونه این هست که در جلوی هر کد، فردی که کد را نوشته و زمانی که در آن نوشته شده است را می نویسد.

 

مطالب مرتبط

Git سیستم کنترل نسخه معروف

 

Prettier

کد های خوانا و زیبا باعث می شود فرد بهتر کد را بفهمد و آن را درک کنند و به راحتی مشکلات آن را پیدا کنند. یکی از محبوبترین افزونه برای بهتر کردن فرمت کدها prettier  می باشد. این افزونه با تحلیل کردن کدهای شما و با استفاده از یک سری فرمت های استاندارد فرمت کد شما را تغییر می دهد. این افزونه از زبان های برنامه نویسی زیادی پشتیبانی می کند.

 

1 دیدگاه

  آیدین حامدی
  ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ ۱۴:۵۰

  سلام وقت بخیر
  بنظر من extraction
  Cody هم اضافه کنید

  ارسال دیدگاه