رونمایی از «5G-SA» ایرانسل در نمایشگاه تلکام ۲۰۲۳

تصویر آیدین ایمانی

آیدین ایمانی

ایرانسل در نمایشگاه تلکام 2023، از حالت مستقل نسل پنجم تلفن همراه (5G Standalone) پرده برداشت. این اپراتور دیجیتال بزرگ و اولین ارائه‌دهنده 5G در ایران، با حضور مقامات برجسته از وزارتخانه‌های ارتباطات و شرکت مخابرات، از این حالت جدید 5G که برای نخستین بار در کشور عرضه می‌شود، رونمایی کرد.

حالت 5G Standalone به ایرانسل امکان می‌دهد که از تمامی امکانات 5G به عنوان یک نسل مبتنی بر سرویس بهره ببرد. این حالت از مزایایی مانند ارائه سرویس‌های متنوع برای مشترکان بر اساس نیازشان (Network Slicing)، کاهش تأخیر (Latency) و افزایش قابلیت اطمینان (Reliability)، پشتیبانی از تعداد بالایی از دستگاه‌های متصل به سیم‌کارت (تا یک میلیون) در یک منطقه محدود برای کاربردهایی مانند خودروهای هوشمند و پزشکی و کاهش مصرف انرژی گوشی‌های موبایل، برخوردار است.

این حالت همچنین قابلیت Mobile Edge Computing (MEC) را در اختیار مشترکان قرار می‌دهد. قابلیت ذکر شده باعث می‌شود محاسباتی که در هسته شبکه انجام می‌شوند، به سمت کاربران منتقل شوند و از توان پردازشی که در سمت کاربر موجود است، بهره‌وری بیشتر شود.

ایرانسل با هدف توانمندسازی جامعه ایرانی در زندگی دیجیتال، برنامه جامع «تحول دیجیتال» را پیش برده و نقش اساسی در گسترش زیرساخت ارتباطات کشور را بازی کرده است. ایرانسل قصد دارد این نقش را با توسعه زیرساخت 5G و فیبرنوری و ورود قوی در لایه‌های پلتفرمی و راهبری اکوسیستم دیجیتال و سرمایه‌گذاری در زمینه‌هایی مانند هوش مصنوعی، اَبَرداده، رایانش ابری و… گسترش دهد.

در این نمایشگاه، ایرانسل آخرین دستاوردهای خود در زمینه‌های شبکه 5G و فیبرنوری، هوش مصنوعی، تحقیق و توسعه، نوآوری، بومی‌سازی، سرویس‌ها و راهکارهای دیجیتال، سازمانی، پشتیبانی از مشتریان، نرم‌افزار و منابع انسانی را به نمایش گذاشته است.
علاقه‌مندان می‌توانند تا فردا، 5 دی‌ماه 1402، از ساعت 8 تا 16، به سالن اصلی نمایشگاه (8-9) در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران مراجعه کرده و از دستاوردهای فناورانه و نوآورانه ایرانسل دیدن کنند.

ارسال دیدگاه