افزونه‌های کاربردی برای مرورگر کروم

تصویر محمدحسن محمودی

محمدحسن محمودی

مرورگرها به عنوان یکی از درگاه اصلی ما به دنیای اینترنت عمل می‌کنند که با استفاده از افزونه‌ها می‌توان به بهره‌وری بیشتری از آن‌ها دست یافت. در این مقاله، به بررسی چند افزونه‌ی کاربردی برای مرورگرها می‌پردازیم که تجربه‌ی استفاده از مرورگر را بهبود می‌بخشند و باعث افزایش بهره‌وری می‌شود.

 

Bitwarden

چندین افزونه یا برنامه برای مدیریت رمز‌های عبور در مارکت وجود دارد، اما Bitwarden یکی از مورد علاقه‌های من هست. برخلاف برخی از رقبای درجه یک خود، Bitwarden هرگز هک نشده است، و در حالی که کروم دارای ویژگی های ذخیره رمز عبور خود است، Bitwarden دارای بسیاری از عملکردهای پیشرفته دیگری هست. افزودن این افزونه یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای دسترسی به Bitwarden در صورت نیاز به یکی از رمزهای عبور است. 

 

Grammarly

در این مورد به من اعتماد کنید، وقتی به نصب افزونه گرامرلی عادت کردید، باور نمی‌کنید زمانی بدون آن بوده باشید. جستجوگر املا و دستور زبان به آرامی هر اشتباهی که دارید یا راه‌هایی را که می‌توان متن شما را بهبود بخشید مشخص می‌کند. از نوشتن حرفه‌ای مانند یک مقاله گرفته تا ارسال ایمیل اداری، متن شما را دقیق و منظم نگه می‌دارد. اشتراک Grammarly Premium همچنین فناوری هوش مصنوعی مولد و همچنین توصیه‌های پیشرفته برای مواردی مانند لحن، وضوح و واژگان را ارائه می‌دهد. که در واقع نشان می‌دهد که چگونه می توانستم جمله آخر را در حین نوشتن بهتر بیان کنم!

 

adblock

Adblock Plus

این افزونه یکی از قدیمی‌ترین  مسدود کننده های تبلیغات است و به راحتی می توان فهمید که چرا این مدت طولانی دوام آورده است. استفاده از آن آسان، رایگان و موثر است. در آزمایش‌ها، بیشترین تبلیغات را در صفحه‌ها مسدود کرد و دومین امتیاز برتر را در صفحه بررسی PCMag داشت. Adblock همچنین تبلیغات پیش از پخش و پنجره‌دار را در ویدیوهای یوتیوب را مسدود کرد. 

 

pocket

Pocket

آیا تا به حال احساس کرده اید که باید تعداد زیادی از منابع را بوکمارک کنید یا فهرستی از لینک‌های حاوی اطلاعات جالبی که وقت بررسی آنها را نداشته‌اید تهیه کنید؟ افزونه Pocket روشی آسان و راحت برای گرفتن مقالات، ویدیوها یا سایر محتوایی است که در وب با آن مواجه می شوید. با زدن یکی از سه میانبر سریع هنگامی که صفحه مورد علاقه خود را پیدا می کنید، Pocket منبع را جمع‌آوری می کند و آن را برای شما ذخیره می کند تا زمانی که بعداً کمی زمان بیشتری داشته باشید، آماده دسترسی از هر یک از دستگاه های شما خواهد بود. شما به راحتی می توانید محتوای انتخاب شده خود را برچسب گذاری، سازماندهی و جستجو کنید، و Pocket حتی می‌تواند به شما کمک کند محتوا‌های جدیدی را کشف کنید که ممکن است بر اساس آنچه ذخیره کرده‌اید برای شما جالب باشد.

 

onetab

OneTab

به شخصه یک فرد تا حد زیادی سازمان یافته هستم، برای همین دیدن شخصی با ۴۰ تب باز در کروم، برای ایجاد اضطراب در من کافی هست. در این مورد افزونه OneTab را توصیه می‌کنم، که به شما امکان می‌دهد همه تب‌های باز خود را تنها با یک کلیک به یک لیست تمیز تبدیل کنید. سپس می‌توانید همه آنها را به یکباره یا یک به یک در صورت نیاز بازیابی کنید. این کار نه تنها به طور گسترده‌ای از شلوغی مرورگر شما را کاهش می‌دهد، بلکه می تواند حجم زیادی از حافظه را در لپ تاپ یا رایانه شخصی شما نیز آزاد کند. احتمالاً در حال حاضر تعداد زیادی تب باز دارید که OneTab می‌تواند به شما کمک بسیاری کند. حریم خصوصی لیست برگه های شما نیز تضمین شده است، اگرچه در صورت تمایل می توانید آنها را به اشتراک بگذارید.

 

darkreader

Dark Reader

اگر حالت تاریک یا همان دارک مود را ترجیح می دهید، Dark Reader برای شما مناسب است. این افزونه یک تم تیره را برای وب سایت‌ها اعمال می‌کند و فشار چشم را در شرایط کم نور کاهش می‌دهد. در این افزونه می‌توانید روشنایی، کنتراست و مقیاس خاکستری را مطابق با ترجیحات خود تنظیم کنید.

 

suspender

The Great Suspender

 این افزونه برگه‌‌ها یا همان تب‌های غیرفعال را به حالت تعلیق در می‌آورد تا مصرف حافظه را کاهش دهد و عملکرد مرورگر را بهبود بخشد. افزونه Great Suspender برای کاربرانی مناسب هست که در حال حاضر هم چندیدن تب باز در مرورگر خود دارند.

forest

Forest

این افزونه به شما کمک می‌کند تا زمان‌هایی را برای انجام کار‌هایی که در لیست کارهایتان تعیین کردید،‌ بدون  تعویق انداختن کنار بگذارید. هدف در این برنامه افزودنی فهرست کارها، رشد یک درخت با تمرکز روی یک کار در یک زمان است، بدون اینکه به هیچ یک از سایت‌هایی که در لیست سیاه خود اضافه کردید، بروید.

 

بیشتر بخوانید:


ارسال دیدگاه