دستیار هوشمند مایکروسافت به تلگرام می آید

تصویر محمد امین کرمی

محمد امین کرمی

مایکروسافت کوپایلوت با معرفی یک ربات تلگرامی بازهم به مزایای بی شمار خودش در استفاده از این دستیار افزوده و هر روز تلاش بیشتری برای جذب کاربران از اقشار مختلف دارد. هرچند که متاسفانه هنوز این ربات تلگرامی با پیش شماره‌های ایران فعال نمی‌شود اما بد نیست که به بررسی کلی این دستیار بپردازیم و امیدوار به این باشیم که هرچه سریعتر این خدمات در تمام نقاط جهان فعال بشوند.

در ضمن اگر برای استفاده از این فناوری جدید عجله دارید شاید بتوانید به راحتی و با خرید یک شماره‌ی مجازی استفاده‌ی از آن را کمی زودتر تجربه کنید

 

در چشم انداز همیشه در حال تحول فناوری های مرتبط با هوش مصنوعی ،Microsoft 365 Copilot به عنوان یک ابزار پیشگامانه ظاهر می شود که از نیازهای صرف فراتر می رود و میتواند برای کاربران به یک دستیار کامل تبدیل شود به نوعی میتوان گفت این فقط یک چت بات و دستیار هوشمند دیگر نیست. بلکه تغییر روند در نحوه تعامل ما با دنیای دستیارها است. تصور کنید که یک دستیار هوشمند در کنار شماست که در کارهای روزانه به شما کمک می کند، خلاقیت بالایی دارد و انجام وظایف را ساده تر می کند. هدف Microsoft 365 Copilot دقیقاً همین است.

Microsoft 365 Copilot چیست؟

Microsoft 365 Copilot یک ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی است که مدل‌های زبان بزرگ (LLM) را با داده‌های شما از Microsoft Graph و مجموعه برنامه‌های Microsoft 365 یکپارچه ادغام می‌کند. این برنامه ها عبارتند از Word، Excel، PowerPoint، Outlook، Teams و غیره. Copilot جایگزین خلاقیت انسانی شما نمی شود و تلاش میکند تا آن را تقویت می کند.

برای مثال:

1. تحریک خلاقیت:

Copilot در Word فرآیند تفکر را تغییر می دهد. دیگر از خیره شدن به یک صفحه خالی خبری نیست! بلکه در تولید اولین پیش نویس را به شما کمک می کند تا آن را ویرایش و تکرار کنید. خواه این یک مقاله، گزارش یا پست وبلاگ باشد، Copilot با ارائه یک نقطه شروع، ساعت ها در زمان شما صرفه جویی می کند.

در پاورپوینت، Copilot به ایجاد ارائه های زیبا کمک می کند. یک دستور ساده می تواند محتوای مرتبط را از اسناد موجود شما اضافه کند و اسلایدهای شما را جذاب تر و آموزنده تر کند.

2. تبدیل کارآمد:

Copilot در خلق کردن متوقف نمی شود و در تحول  نسبت به بقیه‌ی ابزارهای مشابه به دلیل اینکه بر اساس سابقه فعالیت شما در اکوسیستم مایکروسافت کمک میکند،برتری بزرگی دارد. تصور کنید اسناد خود را به راحتی بازنویسی و ویرایش کنید. Copilot به شما کمک می کند محتوای موجود را اصلاح کنید و آن را به چیزی تبدیل کنید که می توانید به آن افتخار کنید. خواه یک پیشنهاد تجاری، مقاله تحقیقاتی یا کپی بازاریابی باشد، Copilot روند ها را ساده می کند.

3. چت تجاری:

تجربه جدیدی در Copilot، Business Chat، فضای کاری شما را به سطوح جدیدی می برد. در LLM ها، برنامه های Microsoft 365 و داده های شما (تقویم، ایمیل ها، چت ها، اسناد) کار می کنند و میتوانید یک سیستم مدیریتی کامل را برای کارهای شخصی خود تجربه کنید. برای مثال از اعلان‌های این دستیار مانند «همیشه ستراتژی محصول به‌روز شده را به تیم من اطلاع بده». Business Chat بر اساس تعاملات شما به‌روزرسانی‌های وضعیت را ایجاد می‌کند و در زمان و تلاش شما صرفه‌جویی می‌کند.

 

ارسال دیدگاه