Microsoft Copilot

 

مایکروسافت مجموعه‌ای از همراهان هوش مصنوعی را منتشر کرده است که می‌توانند طیف وسیعی از وظایف را برای آسان‌تر کردن زندگی شما انجام دهند.

Microsoft Copilot چیست؟

مایکروسافت همه همراهان مجهز به هوش مصنوعی خود را به عنوان Copilot تغییر نام داد و نام های تخصصی را به هر یک از آنها اضافه کرد. بنابراین، Copilot یک همراه هوش مصنوعی است که در سرویس‌های مایکروسافت و سایر برنامه‌ها گنجانده شده است و به شما امکان می‌دهد از آن به عنوان دست یاری هنگام کار یا ایجاد استفاده کنید. در حال حاضر تعداد زیادی از این Copilot ها وجود دارد و مایکروسافت می خواهد نسخه های تخصصی تری را برای مهم ترین برنامه های موجود در مجموعه خود ایجاد کند.

Copilot یک نسخه تغییر نام یافته از Bing Chat است و یک ربات چت هوش مصنوعی مشابه Chat GPT ارائه می دهد که کمک های تخصصی در جستجو، کدنویسی و موارد دیگر ارائه می دهد.

مایکروسافت در حال ارائه Copilots به برنامه‌ها و پلتفرم‌های مختلف است و هدف آن ارائه جستجوی بهتر، تجربه‌های چت، تولید محتوا و کمک در خدمات خود است.

اگر بتوانید سال 2023 را سال ارتباط با فضای فناوری بنامید، مطمئناً سال هوش مصنوعی خواهد بود. به دنبال افزایش شتاب‌انگیز Chat GPT و شاخه‌های مختلف آن، همه غول‌های فناوری شروع به توسعه راه‌حل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی برای خدمات خود کردند و امسال شاهد اجرای آن‌ها در همه جا بوده‌ایم. متا وارد بازی شد و هوش مصنوعی را در فیس‌بوک مسنجر معرفی کرد ، گوگل با Bard آمد و شرکت‌های مختلف فناوری دیگر از هوش مصنوعی استفاده کردند تا خدمات خود را بهتر و کاربرپسندتر کنند.

 

یکی از شرکت هایی که روی هوش مصنوعی همه کاره شد، مایکروسافت است. با این حال، آن را کمی پا به بالا است. این شرکت از نزدیک با Open AI برای ایجاد ابزارهای مختلف هوش مصنوعی برای کمک به بهبود زندگی ما همکاری می کند.

 

 

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت در رویداد Ignite این شرکت گفت: “ما شرکت Copilot هستیم . ” ما به آینده ای اعتقاد داریم که در آن یک خلبان برای همه و هر کاری که انجام می دهید وجود خواهد داشت.

هوش مصنوعی مایکروسافت از قابلیت های GPT-4 بهره می برد، مایکروسافت آنها را در سرویس های مختلفی مانند Bing، Edge، Microsoft 365 و Windows 11 ادغام کرد و یک نسخه Pro نیز وجود دارد.

 

 

Copilot ها، تاریخ انتشار متفاوتی دارند. در اینجا یک بررسی خط اصلی است:

 

Copilot در ویندوز در تاریخ 26 سپتامبر از طریق به روز رسانی ویندوز 11 در ویندوز 11  عرضه شد .

Copilot برای مایکروسافت 365 در تاریخ 1 نوامبر برای مشتریان سازمانی عرضه شد و در تاریخ بعدی برای کاربران غیر سازمانی عرضه خواهد شد.

Copilot for Sales در سه ماهه اول سال 2024 در دسترس خواهد بود.

Copilot for Service عموماً در اوایل سال 2024 در دسترس خواهد بود.

به گفته مایکروسافت ، Copilot در Viva در اواخر سال 2023 برای مشتریان عرضه خواهد شد  .

GitHub Copilot اولین ابزاری بود که در سال 2021 منتشر شد.

مایکروسافت بینگ

چگونه مایکروسافت باعث شد Bing و Edge مانند Chat GPT کار کنند

مایکروسافت Bing و Edge را با ویژگی‌های هوش مصنوعی مبتنی بر Chat GPT ارتقا داده است. در اینجا همه چیزهایی است که باید بدانید.

بینگ چت

همانطور که گفتیم، Microsoft Copilot طیف وسیعی از دستیاران تخصصی هوش مصنوعی را در بر می گیرد، از جمله آنچه که در ابتدا با نام بینگ چت یا بینگ AI شناخته می شد. این یکی از قدیمی ترین دستیارهای مجهز به هوش مصنوعی در آرایه مایکروسافت است که عملکردهایی شبیه به ChatGPT ارائه می دهد. در کارهایی مانند انجام جستجوهای تخصصی، قالب‌بندی داده‌ها، کدگذاری و سایر فعالیت‌های پیشرفته که توسط همراهان هوش مصنوعی تسهیل می‌شوند، برتری دارد.

 

مایکروسافت در تلاش برای ساده‌سازی محصولات خود، ربات چت هوش مصنوعی را به Copilot تغییر نام داد. این انتقال شامل چیزی بیش از تغییر نام بود. ویژگی‌های پیشرفته‌تری از جمله پشتیبانی از آخرین مدل GPT-4 توربو را معرفی کرد. هدف این ارتقا، بهبود کیفیت تعامل با ربات چت، ارائه پاسخ‌هایی است که نه تنها دقیق‌تر و واقعی‌تر هستند، بلکه برای کاربران مفیدتر نیز هستند.

 

آیا Microsoft Copilot از ChatGPT استفاده می کند؟

بله، در سال 2019، مایکروسافت سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری را در Open AI آغاز کرد . مدت کوتاهی پس از آن، شروع به مشاهده Open AI کرد که چیزهای جالبی مانند ابزار تولید تصویر باورنکردنی DALL-E 2 و اکنون محبوب ChatGPT تولید می کند .

 

دوم از این دو ابزار چت هوشمند مبتنی بر هوش مصنوعی است که می‌تواند مکالماتی شبیه انسان داشته باشد، به سؤالات پاسخ دهد، ایده‌ها را پیشنهاد دهد و به شما در انجام انواع کارهای مختلف کمک کند. این هوش مصنوعی است که بر روی یک مدل زبان بزرگ و یک مدل بزرگ چندوجهی آموزش دیده است. این بدان معناست که بر روی مجموعه داده های بزرگ و با تعاملات انسانی آموزش دیده است، اما به جستجو در وب دسترسی نداشته است.

 

همه چیز به سرعت در حال حرکت است و Open AI دائماً در حال تلاش برای بهبود مجموعه ابزار خود است. از زمانی که Chat GPT 4 ظاهر شد، هوش مصنوعی با انجام انواع کارها از جمله نوشتن مقاله، نوشتن کد، و پیشنهاد ایده های تجاری، موج ایجاد کرده است. حتی عبور از نوار .

 

 

با قدرت هوش مصنوعی، Microsoft Copilot اکنون چیزی بیش از یک موتور جستجو است، زیرا یک ابزار مکالمه و ابزاری است که مایکروسافت آن را “AI Copilot برای وب” شما می نامد. با این ابزارهای جدید، قرار است “جستجوی بهتر، پاسخ های کامل تر، تجربه چت جدید و توانایی تولید محتوا ارائه شود.”

 

آیا Microsoft Copilot رایگان است؟

بله، Microsoft Copilot، که قبلا با نام بینگ چت شناخته می شد، به صورت رایگان در دسترس است.

 

هزینه Microsoft Copilots مخصوص برنامه به سرویسی که در آن ادغام می شود بستگی دارد.

 

به عنوان مثال، Copilot برای مایکروسافت 365  برای مشتریان سازمانی با 30 دلار برای هر کاربر در ماه در دسترس قرار گرفته است.

 

برای زمینه، قیمت این افزونه بیشتر از طرح‌های پایین‌تر اشتراک‌های تجاری مایکروسافت 365 است که از 12 تا 23 دلار برای هر کاربر در ماه متغیر است، و تقریباً مشابه با بالاترین اشتراک سازمانی Office 365 E5 مایکروسافت است. که 38 دلار در ماه هزینه دارد.

با این حال، Copilot در ویندوز به صورت رایگان از طریق به روز رسانی ویندوز 11 عرضه شد.

سایر برنامه‌ها مانند Copilot for Sales و  Copilot for Service  هزینه کمتری معادل 50 دلار برای هر کاربر دارند.

هزینه کپی GitHub برای یک فرد 10 دلار در ماه یا 100 دلار در سال و 19 دلار برای هر کاربر در ماه برای مشاغل است.

 

نحوه دسترسی به Copilot در Bing:

مرورگر خود را باز کنید: با باز کردن مرورگر وب دلخواه خود در رایانه یا دستگاه تلفن همراه خود شروع کنید.

به Bing بروید: با تایپ ” www.bing.com ” در نوار آدرس مرورگر به وب سایت Bing بروید . Microsoft Copilot با Bing ادغام شده است و امکان دسترسی یکپارچه را فراهم می کند.

ورود به سیستم (اختیاری): اگرچه همیشه لازم نیست، ورود با حساب مایکروسافت خود می‌تواند تجربه‌ای شخصی‌سازی شود. به دنبال گزینه “ورود به سیستم” در صفحه اصلی Bing بگردید و در صورت تمایل وارد شوید.

دسترسی به Copilot: در صفحه اصلی Bing، به دنبال نماد Copilot یا ذکر آن بگردید. از آنجایی که Bing Chat به Microsoft Copilot تغییر نام داده است، ممکن است به جای «Bing Chat» ارجاعاتی به «Copilot» ببینید. رابط برای شروع یک چت با Copilot ممکن است متفاوت باشد، اما معمولاً با نماد چت یا نوار کناری با برچسب “Copilot” نشان داده می شود.

شروع به چت کنید: هنگامی که به Copilot دسترسی پیدا کردید، می توانید با تایپ کردن درخواست ها یا درخواست های خود در رابط چت، تعامل با هوش مصنوعی را شروع کنید. Microsoft Copilot می تواند در جستجوها، ارائه اطلاعات، تولید محتوا، درخواست خلاصه، ایجاد ایمیل، دریافت کمک برای کدنویسی و موارد دیگر کمک کند. این ابزار برای تسهیل طیف گسترده ای از وظایف طراحی شده است.

 

نحوه استفاده از Copilot در Microsoft Edge:

برای استفاده از Microsoft Copilot در Microsoft Edge، مراحل زیر را دنبال کنید:

Microsoft Edge را باز کنید: مرورگر Edge را در دستگاه خود راه اندازی کنید.

به نوار کناری بروید: به دنبال نوار کناری مرورگر Edge باشید که معمولاً در سمت راست پنجره قرار دارد.

Access Copilot: در نوار کناری، نماد یا گزینه Copilot را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. (در برخی از نسخه‌های Edge ممکن است به این «چت بینگ» یا «دیسکاور» نیز گفته شود.)

شروع به استفاده از Copilot: هنگامی که Copilot در نوار کناری باز شد، می توانید برای تعامل با هوش مصنوعی، درخواست ها یا درخواست های خود را در رابط چت تایپ کنید. از Copilot برای خلاصه کردن محتوای وب، جستجوی اطلاعات، تولید محتوا و موارد دیگر کمک بگیرید.

 

Copilot Microsoft 365 :

اشتراک گذاری در فیس بوک (پنجره جدید باز می شود)اشتراک گذاری در توییتر (پنجره جدید باز می شود)اشتراک گذاری در لینکدین (پنجره جدید باز می شود)اسکرین شات Microsoft 365 Copilot

انسان ها به سختی می توانند رویاپردازی کنند، خلق کنند، نوآوری کنند. هر یک از ما به دنبال انجام کاری هستیم که به ما هدف می دهد – نوشتن یک رمان عالی، برای کشف، ایجاد جوامع قوی، مراقبت از بیماران. میل به اتصال به هسته اصلی کار در همه ما وجود دارد. اما امروز، ما زمان زیادی را صرف کارهای طاقت فرسا می کنیم که زمان، خلاقیت و انرژی ما را تلف می کند. برای اتصال مجدد به روح کارمان، ما فقط به روش بهتری برای انجام همان کارها نیاز نداریم. ما به یک روش کاملاً جدید برای کار نیاز داریم.

امروز، مایکروسافت در حال استفاده از قدرت نسل بعدی هوش مصنوعی است. معرفی Microsoft 365 Copilot — کمک خلبان شما برای کار . این قدرت مدل‌های زبان بزرگ (LLM) را با داده‌های شما در Microsoft Graph و برنامه‌های Microsoft 365 ترکیب می‌کند تا کلمات شما را به قدرتمندترین ابزار بهره‌وری روی کره زمین تبدیل کند.

 

ساتیا نادلا، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل مایکروسافت، گفت: «امروز گام مهم بعدی در تکامل نحوه تعامل ما با محاسبات است، که اساساً نحوه کار ما را تغییر می‌دهد و موج جدیدی از رشد بهره‌وری را باز می‌کند.» ما با کمک خلبان جدیدمان برای کار، به مردم اختیار بیشتری می‌دهیم و فناوری را از طریق جهانی‌ترین رابط – زبان طبیعی در دسترس‌تر می‌کنیم.»

 

Copilot به دو صورت در Microsoft 365 ادغام شده است. این برنامه در کنار شما کار می‌کند و در برنامه‌های Microsoft 365 که هر روز استفاده می‌کنید – Word، Excel، PowerPoint، Outlook، Teams و موارد دیگر- تعبیه شده است تا خلاقیت را آزاد کنید، بهره‌وری را باز کنید و مهارت‌های سطح بالا را باز کنید. امروز همچنین یک تجربه کاملاً جدید را اعلام می کنیم: گفتگوی تجاری . Business Chat در سراسر LLM، برنامه‌های Microsoft 365 و داده‌های شما – تقویم، ایمیل‌ها، چت‌ها، اسناد، جلسات و مخاطبین – کار می‌کند تا کارهایی را انجام دهد که قبلاً هرگز نتوانسته‌اید انجام دهید. می‌توانید به آن دستورهایی به زبان طبیعی بدهید، مانند «به تیم من بگویید چگونه استراتژی محصول را به‌روزرسانی کردیم»، و این به‌روزرسانی وضعیت را بر اساس جلسات صبحگاهی، ایمیل‌ها و موضوعات چت ایجاد می‌کند.

با Copilot، شما همیشه در کنترل هستید. شما تصمیم می گیرید که چه چیزی را نگه دارید، تغییر دهید یا کنار بگذارید. اکنون می‌توانید در Word خلاق‌تر، در اکسل تحلیلی‌تر، در پاورپوینت گویاتر، در Outlook سازنده‌تر و در Teams مشارکت بیشتری داشته باشید.

 

Microsoft 365 Copilot کار را به سه روش تبدیل می کند:

 

خلاقیت را رها کنید. با Copilot در Word، می‌توانید فرآیند خلاقانه را شروع کنید تا دیگر هرگز با یک صفحه خالی شروع نکنید. Copilot اولین پیش نویسی را برای ویرایش و تکرار در اختیار شما قرار می دهد – در زمان نوشتن، منابع و زمان ویرایش صرفه جویی می شود. گاهی اوقات Copilot درست است، گاهی اوقات به طور مفید اشتباه می کند – اما همیشه شما را جلوتر می برد. شما به عنوان نویسنده همیشه در کنترل هستید، ایده‌های منحصربه‌فرد خود را به جلو هدایت می‌کنید، و Copilot را به کوتاه کردن، بازنویسی یا ارائه بازخورد تشویق می‌کنید. Copilot در پاورپوینت به شما کمک می‌کند با یک دستور ساده، ارائه‌های زیبا ایجاد کنید و محتوای مرتبط را از سندی که هفته گذشته یا سال گذشته ساخته‌اید اضافه کنید. و با Copilot در اکسل، می‌توانید روندها را تجزیه و تحلیل کنید و تجسم‌های داده‌ای با ظاهر حرفه‌ای در چند ثانیه ایجاد کنید.

 

بهره وری را باز کنید همه ما می‌خواهیم روی 20 درصد از کارمان تمرکز کنیم که واقعاً مهم است، اما 80 درصد از زمان ما صرف مشغله‌هایی می‌شود که ما را دچار مشکل می‌کند. کمک خلبان بار را سبک می کند. Copilot در Outlook به شما کمک می کند صندوق ورودی خود را در عرض چند دقیقه پاک کنید، نه چند ساعت، از خلاصه کردن رشته های ایمیل طولانی تا تهیه سریع پیش نویس پاسخ های پیشنهادی . و هر جلسه یک جلسه سازنده با Copilot in Teams است. این می تواند نکات کلیدی بحث را خلاصه کند – از جمله اینکه چه کسی چه چیزی را گفته است، افراد در کجا همسو هستند و کجا مخالف هستند – و موارد اقدام را در زمان واقعی در طول جلسه پیشنهاد می کند. و با Copilot در Power Platform، هر کسی می‌تواند کارهای تکراری را خودکار کند، ربات‌های گفتگو ایجاد کند و در عرض چند دقیقه از ایده به برنامه کاربردی برود.

 

داده های GitHub نشان می دهد که Copilot قول می دهد که بهره وری را برای همه باز کند. در میان توسعه دهندگانی که از GitHub Copilot استفاده می کنند، 88 درصد می گویند که بهره وری بیشتری دارند، 74 درصد می گویند که می توانند روی کار رضایت بخش تری تمرکز کنند، و 77 درصد می گویند که به آنها کمک می کند زمان کمتری را برای جستجوی اطلاعات یا مثال صرف کنند.

 

اما Copilot فقط بهره وری فردی را افزایش نمی دهد. این یک مدل دانش جدید برای هر سازمان ایجاد می کند – با بهره گیری از مخزن عظیم داده ها و بینش هایی که امروزه عمدتاً غیرقابل دسترس و استفاده نشده است. Business Chat در تمام داده‌ها و برنامه‌های کسب‌وکار شما کار می‌کند تا اطلاعات و بینش‌های مورد نیاز شما را از دریایی از داده‌ها نشان دهد – بنابراین دانش آزادانه در سراسر سازمان جریان می‌یابد و در زمان ارزشمند شما برای جستجوی پاسخ صرفه‌جویی می‌کند. می‌توانید از Microsoft 365.com، از Bing وقتی با حساب کاری خود وارد شده‌اید، یا از Teams به چت تجاری دسترسی داشته باشید.

 

مهارت های سطح بالا Copilot شما را در کارهایی که در آن مهارت دارید بهتر می کند و به شما امکان می دهد به سرعت به آنچه هنوز یاد نگرفته اید تسلط پیدا کنید. یک فرد معمولی فقط از تعداد انگشت شماری دستور – مانند “متحرک سازی یک اسلاید” یا “وارد کردن جدول” – از هزاران دستور موجود در مایکروسافت 365 استفاده می کند. اکنون، تمام آن عملکرد غنی فقط با استفاده از زبان طبیعی باز می شود. و این تنها شروع است.

 

 

ویژگی های کلیدی Microsoft 365 Copilot

یکی از قدرتمندترین دموهای کاری که مایکروسافت Copilot می تواند انجام دهد این است که با استفاده از Copilot در Excel نشان داده شده است (به ویدیوی بالا مراجعه کنید). می‌توانید از این ابزار هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل داده‌های خود استفاده کنید و سپس کارهایی مانند جستجوی روندها در مجموعه‌های داده خاص، ایجاد برگه‌ها و نمودارهای جدید بر اساس آن و حتی توضیح عملکرد آن و نحوه رسیدن به آن یافته‌ها را انجام دهید.

 

Copilot در چندین برنامه Microsoft365 کاربردهای متفاوتی دارد:

 

Copilot در Microsoft Outlook — استفاده از Copilot در Outlook به شما امکان می دهد کارآمدتر باشید. این به خلاصه کردن زنجیره های طولانی ایمیل کمک می کند و به شما کمک می کند به آنها نیز پاسخ دهید. همچنین می‌توانید از آن برای پرچم‌گذاری سریع پیام‌های مهم یا انجام کارهای ساده مانند دریافت کمک در مورد لحن پیام‌ها و جمله‌بندی استفاده کنید.

Copilot در Microsoft Teams — در Teams Copilot می تواند به شما در تعامل با همکاران و برنامه ریزی کارها کمک کند. این می تواند به تنظیم دستور کارها، سازماندهی نقاط بحث از جلسات و تدوین نقاط اقدام کمک کند. حتی می تواند به مواردی مانند خلاصه جلسات برای کسانی که جلسه را از دست داده اند کمک کند.

Copilot در Microsoft Word — هنگام نوشتن، Copilot می تواند به ایجاد پیش نویس اسناد و همچنین کمک به بازنویسی بخش ها، بهبود لحن نوشتن و خلاصه کردن متن شما کمک کند.

Copilot در Microsoft PowerPoint — در اینجا می توان از Copilot برای انتقال ایده های شما به دک ها استفاده کرد و همچنین می توان از آن برای افزودن یادداشت های سخنران به ارائه ها استفاده کرد.

Microsoft 365 Copilot هنوز در مراحل اولیه است ، اما در 1 نوامبر 2023 در نهایت برای مشتریان سازمانی مایکروسافت عرضه شد. متأسفانه این بدان معناست که هنوز برای کاربران معمولی مجموعه اداری مایکروسافت در دسترس نیست، و این شرکت فقط می‌گوید که در آینده در دسترس مصرف‌کنندگان قرار خواهد گرفت.

چت مایکروسافت 365 :

Microsoft 365 Chat بخشی از تجربه Microsoft 365 Copliot است. این یک رابط چت است که به داده های شما در برنامه های مختلف کاری مایکروسافت دسترسی دارد، که به آن امکان می دهد به سؤالات پاسخ دهد و در انجام کارها کمک کند.

برای مثال، می‌توانید از Microsoft 365 Chat بخواهید پیام‌های خوانده‌نشده را خلاصه کند، و همه برنامه‌های 365 شما را بررسی می‌کند تا خلاصه‌ای از همه چیزهایی را که از دست داده‌اید به شما ارائه دهد.

همچنین می‌تواند شما را در جلسات جلب کند، اسنادی را برای شما بیابد و بر اساس محتوایی که در اسناد، جلسات، چت‌ها و موارد دیگر دارید به سؤالات پاسخ دهد.

 

سیستم Copilot هوش مصنوعی آماده سازمانی :

مایکروسافت به طور منحصر به فردی برای ارائه هوش مصنوعی آماده سازمانی با سیستم Copilot قرار دارد . Copilot چیزی بیش از ChatGPT OpenAI است که در مایکروسافت 365 تعبیه شده است. این یک موتور پردازش و هماهنگ سازی پیچیده است که در پشت صحنه کار می کند تا قدرت LLM ها از جمله GPT-4 را با برنامه های Microsoft 365 و داده های کسب و کار شما در Microsoft Graph ترکیب کند – اکنون قابل دسترسی است. به همه از طریق زبان طبیعی

مبتنی بر داده های کسب و کار شما . LLM های مجهز به هوش مصنوعی بر روی مجموعه ای بزرگ اما محدود از داده ها آموزش می بینند. کلید باز کردن قفل بهره وری در کسب و کار در اتصال LLM به داده های کسب و کار شما نهفته است – به روشی ایمن، سازگار و حفظ حریم خصوصی. Microsoft 365 Copilot به محتوا و زمینه شما در Microsoft Graph دسترسی بلادرنگ دارد . این به این معنی است که پاسخ‌هایی را که در محتوای کسب‌وکار شما – اسناد، ایمیل‌ها، تقویم، چت‌ها، جلسات، مخاطبین و سایر داده‌های کسب‌وکار شما – ایجاد می‌کند – و آنها را با زمینه کاری شما ترکیب می‌کند – جلسه‌ای که اکنون در آن هستید، تبادل ایمیل‌هایی که دارید. در مورد یک موضوع، مکالمات چتی که هفته گذشته داشتید – برای ارائه پاسخ های دقیق، مرتبط و متنی.

بر اساس رویکرد جامع مایکروسافت برای امنیت، انطباق و حریم خصوصی ساخته شده است. Copilot در Microsoft 365 ادغام شده است و به طور خودکار تمام خط مشی ها و فرآیندهای امنیتی ارزشمند، انطباق و حفظ حریم خصوصی شرکت شما را به ارث می برد. احراز هویت دو مرحله ای، مرزهای انطباق، حفاظت از حریم خصوصی و موارد دیگر، Copilot را به راه حل هوش مصنوعی تبدیل می کند که می توانید به آن اعتماد کنید.

طراحی شده برای محافظت از داده های مستاجر، گروهی و فردی. ما می دانیم که نشت داده ها یک نگرانی برای مشتریان است. Copilot LLM بر اساس داده‌های مستأجر یا درخواست‌های شما آموزش داده نمی‌شود. در مستاجر شما، مدل مجوز تست شده ما تضمین می‌کند که داده‌ها در بین گروه‌های کاربر نشت نمی‌کنند. و در سطح فردی، Copilot تنها داده‌هایی را ارائه می‌کند که می‌توانید با استفاده از همان فناوری که سال‌ها برای ایمن کردن داده‌های مشتری از آن استفاده می‌کردیم، به آنها دسترسی پیدا کنید.

در برنامه‌هایی که میلیون‌ها نفر هر روز از آن استفاده می‌کنند یکپارچه شده است. Microsoft 365 Copilot در برنامه‌های بهره‌وری ادغام شده است که میلیون‌ها نفر از آن استفاده می‌کنند و هر روز برای کار و زندگی به آن تکیه می‌کنند – Word، Excel، PowerPoint، Outlook، Teams و غیره. یک تجربه کاربری بصری و ثابت تضمین می‌کند که در Teams ظاهر، احساس و رفتاری مشابه با Outlook دارد، با یک زبان طراحی مشترک برای اعلان‌ها، اصلاحات و دستورات.

طراحی شده برای یادگیری مهارت های جدید. مهارت‌های اساسی Microsoft 365 Copilot یک تغییر بازی برای بهره‌وری است: می‌تواند با استفاده از محتوا و زمینه تجاری خاص شما ایجاد، خلاصه، تجزیه و تحلیل، همکاری و خودکارسازی کند. اما به همین جا ختم نمی شود. Copilot می داند که چگونه به برنامه ها فرمان دهد (به عنوان مثال، “متحرک سازی این اسلاید”) و در بین برنامه ها کار کند، یک سند Word را به یک ارائه پاورپوینت ترجمه کند. و Copilot برای یادگیری مهارت های جدید طراحی شده است. برای مثال، با Viva Sales، Copilot می‌تواند یاد بگیرد که چگونه به سیستم‌های CRM سوابق متصل شود تا داده‌های مشتری – مانند تاریخچه تعامل و سفارش – را به ارتباطات بکشاند. همانطور که Copilot در مورد دامنه ها و فرآیندهای جدید یاد می گیرد، قادر خواهد بود تا وظایف و پرس و جوهای پیچیده تری را انجام دهد.

 

 

 

Windows Copilot :

مایکروسافت در رویداد بیلد خود در می 2023 نسخه ای را که مستقیماً در ویندوز 11 ساخته شده است معرفی کرد : Windows Copilot.

با Windows Copilot، می توانید یک پنجره چت را مستقیماً از دسکتاپ باز کنید و از Copilot بخواهید که در انجام کارها یا بازیابی اطلاعات به شما کمک کند. تفاوت در اینجا این است که مستقیماً در سیستم عامل تعبیه شده است، بنابراین به کنترل های سیستم و اسناد دسترسی دارد و همچنین قابلیت باز کردن و کنترل برنامه ها را دارد.

نسخه ی نمایشی مایکروسافت نشان داد که Windows Copilot سیستم را روی حالت تاریک تنظیم می کند، پنجره ها را در جای خود قرار می دهد و یک سند طرح تجاری را خلاصه می کند. حتی می‌تواند موسیقی را توصیه کند، Spotify را باز کرده و شروع به پخش آن کند.

بسیاری از ارائه‌های بیلد مایکروسافت بر پلاگین‌ها و نحوه ادغام توسعه‌دهندگان شخص ثالث با Windows Copilot متمرکز شده‌اند، بنابراین انتظار داریم قابلیت‌های هوش مصنوعی با رشد پلتفرم گسترش یابد. در حال حاضر، مایکروسافت می گوید که 50 افزونه در دسترس است، اما هزاران افزونه دیگر در راه است.

Windows Copilot در ژوئن 2023 به عنوان بخشی از پیش نمایش Windows 11 Insider به صورت بتا راه اندازی شد و در نهایت در 26 سپتامبر 2023 از طریق Windows Update به کاربران ویندوز 11 تحویل داده شد.

 

Copilot Pro :

با همه پیشرفت‌هایی که مایکروسافت در پروژه Copilot خود انجام می‌دهد، یک مدل مبتنی بر اشتراک پولی برای آن ویژگی اجتناب‌ناپذیر بود. مایکروسافت در یک پست وبلاگ جدید که جدیدترین به‌روزرسانی Copilot را توضیح می‌دهد، طرح Copilot Pro خود را برای کاربران فردی معرفی کرد.

 

اشتراک Copilot Pro برای افرادی است که می‌خواهند از Copilot در چندین دستگاه استفاده کنند و سریع‌ترین دسترسی را به جدیدترین ویژگی‌ها و مدل‌های هوش مصنوعی داشته باشند. در اینجا مهمترین تغییراتی است که Copilot Pro معرفی می کند:

تجربه Copilot متصل می‌تواند جستجوهای متنی را بین همه دستگاه‌ها و برنامه‌هایی که از Copilot استفاده می‌کنید، درک کند.

دسترسی به Copilot در همه برنامه های پشتیبانی شده : Word، Excel، PowerPoint، Outlook، OneNote با اشتراک Microsoft 365.

دسترسی اولویت به جدیدترین مدل های هوش مصنوعی. مشترکین Copilot Pro به جدیدترین مدل‌های هوش مصنوعی مانند آخرین GPT-4 توربو و عملکرد بهینه‌شده دسترسی خواهند داشت .

ابزارهای بهتر ایجاد تصویر هوش مصنوعی با Image Creator for Designer.

Copilot Pro همچنین توانایی ایجاد یک Copilot GPT شخصی را در ابزار Copilot GPT Builder برای یک تجربه هوش مصنوعی سفارشی اضافه می کند.

هزینه Copilot Pro

هم اکنون می توانید در وب سایت اختصاصی مایکروسافت مشترک Copilot Pro شوید . هزینه اشتراک برای یک کاربر 20 دلار در ماه است.

 

Microsoft Security Copilot :

امنیت Copilot مایکروسافت هوش مصنوعی را با امنیت سایبری ترکیب می کند تا محافظت پیشرفته تری را در برابر حملات به کاربران ارائه دهد.

مزایایی که Microsoft Security Copilot برای کاربران فراهم می کند شامل تجزیه و تحلیل مجموعه داده ها برای شناسایی الگوهای رفتار غیرقانونی است که به شناسایی حملات سایبری و افزایش سرعت و دقت واکنش های بلادرنگ با مکانیسم های پاسخ خودکار کمک می کند.

 

Microsoft Copilot برای خدمات و Copilot برای فروش :

در مایکروسافت Ignite، این شرکت از اکوسیستم Copilot خود، از جمله Copilot for Service و Copilot for Sales، رونمایی کرد. این دو Copilot بر روی استفاده از هوش مصنوعی برای بهینه سازی عملیات تجاری در شرکت ها متمرکز شده اند.

 

به گفته مایکروسافت، شرکت‌ها می‌توانند Copilot for Service را با برنامه‌های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) ادغام کنند تا «پاسخ‌های هدایت‌شده با هوش مصنوعی» و «منابع» را برای هر مشتری دریافت کنند .

 

به گفته مایکروسافت، Copilot for Sales تکامل Sales Copilot است، که به عنوان همراهی برای فروشندگان طراحی شده است تا “افزایش بهره وری و شخصی سازی هر تعامل با مشتری به طوری که آنها بتوانند معاملات بیشتری را ببندند . ”

 

مایکروسافت هم مثل بقیه رقبا در حال توسعه دادن و جذاب تر کردن دنیای هوش مصنوعی است ، شاید تنها چیزی که لازم داریم اینه که با یک لیوان چای یا قهوه روس کاناپه لم بدیم و اجازه بدیم غول های تکنولوژی مارو به هر جایی که دوست دارن ببرن یا شاید بهتر باشه خودمون دست به کار بشیم تا کره زمین که به احتمال خیلی زیاد فقط یکی از میلیارد ها تمدن در کیهان هست رو به جایهیجان انگیز تری تبدیل کنیم .

 

ارسال دیدگاه