گجت پوشیدنی Humane Ai Pin

تصویر کیمیا تقدیری

کیمیا تقدیری

 

Humane Ai Pin

 

 

 

 

 

در طول نمایش Ready To Wear در هفته مد پاریس، چند مدل (از جمله نائومی کمبل) یک اکسسوری غیرعادی را روی یقه ی کت و بلوز یا حتی شلواری که می پوشیدند حمل کردند. به شکل یک مربع با گوشه های گرد، که شبیه یک ماشین حساب کوچک یا برچسب لباس بود.
دستگاهی که قبلاً هرگز دیده نشده بود و احتمالاً شیک پوشان را ناراضی کرده بود، اما مطمئناً توجه نشریات فناوری را به خود جلب کرد، که به سرعت اولین ظاهر عمومی Ai Pin بسیار شایع Humane را گزارش کردند. 

 

 

 

 

 

این دستگاه  اخیراً برای اولین بار در سخنرانی عمران چودری در TED، ” کامپیوتر در حال ناپدید شدن – و دنیایی که در آن می توانید هوش مصنوعی را همه جا ببرید ” پیش نمایش عمومی شد ، جایی که یکی از بنیانگذاران عمران چادری یک دستگاه – احتمالا پین – را روی صحنه نمایش داد. او از آن به عنوان دستیار صوتی استفاده کرد. تماس های تلفنی برقرار کرد؛ خلاصه ای خودکار از روز خود را دریافت کرد. برای دریافت اطلاعات تغذیه در یک تخته شکلات عکس گرفت. و صفحه سبز کوچکی را به دستش انداخت. ما از آن نسخه ی نمایشی با سوالات بسیار بیشتری بیرون آمدیم تا پاسخ، زیرا چیزی در مورد نسخه ی نمایشی به نظر می رسید . به عنوان مثال، دستگاه چگونه می‌دانست که صحبت های او را از انگلیسی به فرانسوی ترجمه کند، در حالی که او هرگز درخواست ترجمه نکرد؟

اعلام نام به طور بالقوه به یک سوال باز در مورد اینکه دقیقاً چگونه باید این لباس را بپوشید پاسخ می دهد. در دموی TED Chaudhri، به نظر می‌رسید که او دستگاه را از جیب سینه بیرون می‌آورد – بیشتر شبیه یک دسته کارت بود تا یک سنجاق، اما احتمالاً یک نمونه اولیه بود. نامیدن آن “پین” به این معنی است که ممکن است به جای اینکه همیشه به جیب نیاز داشته باشید، آن را به نوعی به خود سنجاق کنید . Humane همچنین در بیانیه مطبوعاتی خود با اعلام این نام، آن را “دستگاه پوشیدنی مبتنی بر لباس” می نامد، که چیزی مشابه را نشان می دهد.

 

 

  Humane  در 30 ژوئن 2023 نام اولین دستگاه خود یعنی Humane Ai Pin را فاش کرد.


Humane که توسط کارمند سابق اپل Imran Chaudhry تاسیس شد، یک استارت‌آپ جدید است که بر روی یک دستگاه پوشیدنی جدید «پس از گوشی هوشمند» به نام Ai Pin کار می‌کند

شرکت Humane اعلام کرد که اولین دستگاه خود Humane Ai Pin نامیده می شود، آخرین جزئیاتی که پیش از عرضه آن در اواخر سال جاری فاش شده است. Humane Ai Pin نوع جدیدی از دستگاه مستقل با پلتفرم نرم افزاری است که از قدرت هوش مصنوعی برای فعال کردن تجربیات محاسبات شخصی نوآورانه استفاده می کند. “این دستگاه در درجه اول حفظ حریم خصوصی است.

دستگاه پوشیدنی متصل و هوشمند مبتنی بر لباس از طیفی از حسگرها استفاده می کند که تعاملات محاسباتی متنی و محیطی را امکان پذیر می کند. 

Humane با Qualcomm Technologies، برای این دستگاه منحصر به فرد و فرم فاکتور همکاری می کند. اولین دستگاه Humane توسط یک پلت فرم پیشرفته اسنپدراگون از Qualcomm Technologies تامین خواهد شد.

 

Imran Chaudhri و Bethany Bongiorno، بنیانگذاران Humane، اظهار داشتند: ” ما هیجان زده هستیم که اولین دستگاه خود را Humane Ai Pin نامیده می شود.را معرفی کنیم. پین هوش مصنوعی ما فرصتی را برای افراد فراهم می کند تا هوش مصنوعی را در همه جا با خود ببرند و قفل عصر جدیدی از محاسبات موبایل شخصی را باز کنند که یکپارچه، بدون صفحه و حسگر است.

ما همچنین خوشحالیم که با شرکت Qualcomm Technologies کار می کنیم. Humane و Qualcomm Technologies چشم انداز مشترکی برای آینده فناوری دارند که توسط هوش مصنوعی طراحی شده است. تجربه Qualcomm Technologies در تولید محصولات جدید بی نظیر است و ما مفتخریم که آنها از دستگاه ما پشتیبانی می کنند.

Dev Singh، معاون توسعه کسب‌وکار Qualcomm Technologies،  اظهار داشت: «ما مفتخریم که با Humane همکاری می‌کنیم و این اولین دستگاه پوشیدنی مبتنی بر لباس از اسنپدراگون پشتیبانی می‌کند. پین هوش مصنوعی Humane یک تجربه هوش مصنوعی برتر ارائه می‌کند و مجموعه‌ای از قابلیت‌های هوش مصنوعی روی دستگاه را ارائه می‌دهد. شکل انقلابی و براق آن با عملکرد قدرتمندی همراه است به طوری که می تواند اطلاعات متنی را در زمان واقعی درک کند و تجربه ای جدید و هیجان انگیز را برای کاربر ارائه دهد. ما نمی توانیم منتظر بمانیم تا ببینیم آنها این دستگاه را به کجا می برند.”

زیاد اصغر، معاون ارشد مدیریت محصول، Qualcomm Technologies، می‌گوید:  Ai Pin   یک تجربه هوش مصنوعی برتر را ارائه می‌دهد. با ظهور هوش مصنوعی مولد، پین هوش مصنوعی و تجربه کاربری Humane از برخی از نقاط قوت کلیدی هوش مصنوعی روی دستگاه بهره می‌برد و از اطلاعات متنی بلادرنگ استفاده می‌کند تا موارد استفاده هیجان‌انگیز و شخصی‌شده هوش مصنوعی را در اختیار کاربر قرار دهد. ما دیدگاه Humane را به اشتراک میگذاریم که هوش مصنوعی را در همه جا با شما همراه کند و هوش مصنوعی روی دستگاه را به همه ارائه دهد. ما نمی توانیم صبر کنیم تا ببینیم آنها این دستگاه را به کجا می برند.”

در موارد دیگر، ما می‌توانستیم به سرعت Ai Pin را به‌عنوان یک پروژه بخار‌افزار دیگر بایگانی کنیم. آنچه ما را از انجام این کار باز می دارد، تایید کوالکام است. این غول تولید تراشه رسماً در این پروژه مشارکت دارد و یک پلتفرم جدید اسنپدراگون پیشرفته را به Humane ارائه خواهد کرد تا دستگاه را تامین کند. مشخص نیست که Humane از یکی از چیپست‌های موجود کوالکام استفاده خواهد کرد یا می‌تواند روی یک راه‌حل سفارشی با سازنده تراشه همکاری کند.

 

      

             

انتخاب کت واک برای اولین حضور Ai Pin یک انتخاب جالب است که دستگاه را به عنوان یک بیانیه مد به جای یک ابزار تکنولوژیکی نسل بعدی قرار می دهد. این اولین بار نیست که این اتفاق را می بینیم. به یاد دارید زمانی که اپل برای معرفی ساعت اصلی، ده ها روزنامه نگار سبک زندگی و مد را به رویداد ویژه خود در کوپرتینو دعوت کرد؟ ما هنوز می‌توانیم واکنش‌های خشمگین روزنامه‌نگاران فناوری «خالص» را که از ارائه حذف شده‌اند به نفع همکاران Vogue یا Cosmopolitan به یاد بیاوریم . با این حال، آن سال 2015 بود، و می توان گفت که موفقیت فعلی اپل واچ بیشتر به محوریت آن در حوزه سلامت و ورزش مربوط می شود تا موقعیت اصلی آن به عنوان یک بیانیه مد باید صبر کنیم وعملکرد Ai Pin رو ببینیم.

 و البته باید گفت  بی صبرانه در انتظار معرفی رسمی این سنجاق سینه جذاب هستیم.

 

 

 

ارسال دیدگاه