بررسی دقیق تر سری s24 سامسونگ

تصویر محمد امین کرمی

محمد امین کرمی

سری اس ۲۴ سامسونگ که مدت زیادی از عرضه‌ی آنها در بازارهای جهانی نمی‌گذرد اکنون و پس از بررسی های بیشتر کاربران آزمونهای قابل قبول و اتکایی را پشت سر گذاشته است و در این مقاله میخواهیم کمی بیشتر در مورد آن صحبت کنیم
این سری از گوشی‌های سامسونگ در سه سری اولترا،پلاس،و استاندارد عرضه شده اند
که به ترتیب مدلهای اولترا و پلاس به مراتب قوی تر از عضو استاندارد این خانواده هستند.
اما تفاوت اصلی این سری از گوشی‌های سامسونگ با سریهای قبل تر از خودش استفاده‌ی چشم گیر سامسونگ از هوش مصنوعی در این خانواده است که بسیاری آن را تلاش سامسونگ برای جمع آوری مزایای تمام رقبا مانند آیفون و پیکسل در سری s24 میدانند که واقعا این سری را جذاب میکند و اشتیاق کاربران به خرید آن را نیز بالاتر برده است.
این گوشی‌ها در بازار آمریکا و کانادا همگی با تراشه‌ی اسنپدراگون 8 نسل سومی عرضه شده اند اما در دیگر نقاط جهان تنها مدل اولترا با این تراشه‌ عرضه شده و دو مدل دیگر از تراشه‌ی اگزینوس استفاده میکنند
ویژگیهای خاص هوش مصنوعی این سری تمرکز خاصی بر روی ترجمه‌ داشته اند و برای مثال میتوان به قابلیتهایی مانند ترجمه‌ی لایو مکالمات صوتی و همینطور مسیج ها و رونویسی از مکالمات اشاره کرد.
هرچند که در ابتدای کار برخی از این ویژگی‌ها دارای خطاهای غیر قابل چشم پوشی بوده‌اند اما امید میرود که با آپدیت‌های نرم افزاری آینده روز به روز بهره وری بیشتری را از هوش مصنوعی سامسونگ در این سری شاهد باشیم.
هرچند که برخی از کارشناسان و کاربران معتقدند سامسونگ همچنان در زمینه‌ی هوش مصنوعی با وجود ارائه‌ی محصولی چشمگیر از پیکسل های گوگل عقب تر است و می‌توانیم گوگل پیکسل را صدر جدول تلفن های همراهی بدانیم که با هوش مصنوعی ادغام شده ‌اند.
در بخش دوربین نیز سامسونگ دست و دلبازی بسیاری به خرج داده است و سعی کرده است تا رقابت را به آیفون 15 یعنی اصلی ترین رقیبش به سادگی واگذار نکند(در ادامه جزییات فنی دوربین آمده است)
و در قسمت صفحه نمایش میتوانیم با اطمینان زیادی بگوییم که سامسونگ s24 حرفی برای گفتن باقی نگذاشته است و با عملکرد فوق‌العاد‌ه‌ای تمام رقبا را پشت سر می‌گذارد.
در اینجا مشخصات فنی کامل هر سه مدل از خانواده‌ی s24 را بررسی میکنیم.

در اینجا مشخصات فنی کامل هر سه مدل از خانواده‌ی s24 را بررسی میکنیم.

همانطور که مشخص است تنها مدلی که از قلم پشتیبانی میکند ۲۴اولترا است و در بخش مهم دیگر یعنی باتری نیز در هر سه مدل با توجه به ابعاد و مشخصات صفحه نمایش ها ظرفیت قابل قبولی مشاهده میشود،علاوه بر این سامسونگ در این سری از تکنولوژی انباشت انرژی جدیدی استفاده کرده است که بهره‌وری باتری ها را تا ۱۰ درصد نسبت به قبل افزایش میدهد.

در نهایت میتوان گفت که شاید با در نظر گرفتن مجموع امتیاز این سری بتوان ادعای سامسونگ مبنی بر اینکه با در دست داشتن s24 اولترا بهترین گوشی دنیا را دارید تایید کرد.

ارسال دیدگاه