عصر جدید الکتریکی برای اطلس

تصویر کیمیا تقدیری

کیمیا تقدیری

 

پلت فرم جدید اطلس الکتریکی اینجاست. Boston Dynamics با پشتوانه دهه‌ها نوآوری رویایی رباتیک و سال‌ها تجربه عملی، در حال مقابله با مرزهای تجاری بعدی است.

بوستون داینامیکس بازنشستگی اطلس هیدرولیک خود را اعلام کردو از آنچه در آینده خواهد آمد رونمایی کرد  یک ربات اطلس کاملاً الکتریکی که برای کاربردهای دنیای واقعی طراحی شده است. نسل بعدی برنامه Atlas مبتنی بر دهه‌ها تحقیق است و تعهد این کمپانی را برای ارائه تواناترین و مفیدترین ربات‌های متحرک برای حل سخت‌ترین چالش‌های صنعت امروز افزایش می‌دهد: با Spot، با Stretch، و اکنون با Atlas.

 

Boston Dynamics میگوید: یک دهه پیش، ما یکی از تنها شرکت‌هایی بودیم که تلاش‌های تحقیق و توسعه واقعی را روی ربات‌های انسان‌نما انجام دادیم . اکنون چشم انداز صنعت رباتیک بسیار متفاوت است. مشتریان ما با Spot و Stretch موفقیت را دیده‌اند و مشتاق هستند تا با چالش بعدی اطلس مقابله کنند. با توجه به سوابق تجاری‌سازی موفقیت‌آمیزمان، ما به طرح خود برای ایجاد یک پروژه تحقیق و توسعه چشمگیر، بلکه ارائه راه‌حل ارزشمند اطمینان داریم.

این سفر با هیوندای آغاز خواهد شد  علاوه بر سرمایه گذاری روی ما، تیم هیوندای در حال ایجاد نسل بعدی قابلیت های تولید خودرو است و به عنوان یک محل آزمایش عالی برای برنامه های جدید اطلس خواهد بود. در ماه‌ها و سال‌های آینده، ما هیجان‌زده هستیم که نشان دهیم پویاترین ربات انسان‌نمای جهان واقعاً چه کاری می‌تواند انجام دهد – در آزمایشگاه، در کارخانه و در زندگی ما.

 

سفر با اطلس

داشتن تأثیر معنادار در خارج از آزمایشگاه مستلزم همکاری فراتر از دیوارهای کمپانی است. پس از استقرار تجاری Spot و Stretch، بوستون داینامیکس  میداند که چگونه ارزش واقعی را برای مشتریان ارائه کند. مشابه راه‌اندازی Stretch، بوستون داینامیکس با گروه کوچکی از مشتریان مبتکر، با هیوندای شروع خواهدکرد تا برنامه‌های Atlas را در چند سال آینده آزمایش و تکرار کند. این اولین نگاه به یک محصول واقعی است، اما مطمئنا آخرین نیست.

نسخه الکتریکی اطلس قوی‌تر و با دامنه حرکتی وسیع‌تر از هر نسل قبلی خواهد بود. به عنوان مثال، آخرین نسل اطلس هیدرولیک (HD Atlas) قبلاً می توانست طیف گسترده ای از اجسام سنگین و نامنظم را بلند کرده و مانور دهد. بوستون داینامیکس همچنان به ساختن بر روی آن قابلیت‌های موجود ادامه می‌دهد و در حال بررسی چندین نوع جدید دستگیره برای برآوردن مجموعه‌ای از نیازهای دستکاری مورد انتظار در محیط‌های مشتری هست.

علاوه بر این، یک ربات توانا تنها یکی از قطعات مورد نیاز برای یک راه حل تجاری موفق است. استقرار ربات‌های متحرک مستقل مقیاس‌پذیر بخشی از اکوسیستم تحول دیجیتال گسترده‌تر است که به زیرساخت فناوری اطلاعات، خرید کارکنان، اتصال، گردش کار، استانداردهای ایمنی و فرآیندهای عملیاتی برای ربات‌ها و داده‌هایی که تولید می‌کنند و به آنها تکیه می‌کنند، نیاز دارد. با بیش از 1500 استقرار، Spot در حال حاضر به صدها شرکت آموزش می دهد که چگونه در کنار ربات های متحرک مستقل کار کنند. بوستون داینامیکس بر این باوراست  که انسان نماها در صورتی مؤثرتر خواهند بود که با مدل‌های عمیق یک تأسیسات و داده‌های بسیار زیاد در مورد نحوه عملکرد آن مستقر شوند. می‌توانید همین امروز با استفاده از Spot، Stretch و Boston Dynamics، ایجاد این نوع دوقلوهای دیجیتالی را با Spot شروع کنید تا این تغییر عملیاتی را برای سازمان خود تسهیل کنید.

 

Boston Dynamics اضافه کرد : ما فقط سخت افزار پیشرو در صنعت را ارائه نمی دهیم. برخی از هیجان‌انگیزترین پیشرفت‌های ما در چند سال گذشته در زمینه نرم‌افزار بوده است. علاوه بر دهه‌ها تخصص خود در شبیه‌سازی و کنترل پیش‌بینی مدل‌سازی، ما ربات‌های خود را به هوش مصنوعی و ابزارهای یادگیری ماشینی جدید، مانند یادگیری تقویتی و بینایی رایانه مجهز کرده‌ایم تا اطمینان حاصل کنیم که می‌توانند به طور مؤثر با موقعیت‌های پیچیده دنیای واقعی سازگار شوند.ما همچنین اخیراً نرم‌افزار Orbitخود را راه‌اندازی کرده‌ایم که یک پلتفرم متمرکز برای مدیریت کل ناوگان روبات‌ها، نقشه‌های سایت و داده‌های تحول دیجیتالی شما فراهم می‌کند. امروز برای Spot در دسترس است، اما Stretch و Atlas نیز در این راه حل سازمانی ادغام خواهند شد. با تیم قدرتمندی از متخصصان ML که محصولات ما را شکل می دهند، ما آماده ایم هوش مصنوعی تاثیرگذار را فوراً به بازار عرضه کنیم – ما قبلاً با Spot شروع کرده ایم و با Atlas حتی بهتر و سریعتر می شود.

نقش یک ربات انسان نما

این آخرین تکرار از ربات Atlas بر اساس تاریخ طولانی نوآوری و تحقیق و توسعه است که محدودیت‌های تحرک کل بدن و دستکاری دو دستی را پیش می‌برد. از آزمایش لباس‌های محافظ PETMAN گرفته تا اطلس HD که اخیراً بازنشسته شده و پارکور را اجرا می‌کند، Boston Dynamics  بیش از یک دهه را گذرانده تا وضعیت هنر را با رباتیک انسان‌نما جلو ببرد.

به طور سنتی، Boston Dynamics بر روی ربات‌های پا متمرکز شده‌،زیرا می‌خواست ربات‌هایی بسازد که بتوانند تعادل و حرکت پویا داشته باشند ربات‌هایی که بتوانند به راحتی در زمین‌های بدون ساختار، ناشناخته یا متضاد حرکت کنند. فاکتور شکل انسان نما یک طراحی مفید برای ربات هایی است که در دنیایی که برای مردم طراحی شده است کار می کنند.

با این حال، دید این کمپانی شگفت انگیز  را از اینکه یک ربات دوپا چگونه می‌تواند حرکت کند، به چه ابزارهایی برای موفقیت نیاز دارد و چگونه می‌تواند به افراد کمک کند تا کارهای بیشتری انجام دهند، محدود نمی‌کند. بوستون داینامیکس نسخه الکتریکی اطلس را طوری طراحی کرده که قوی تر، ماهرانه تر و چابک تر باشد. اطلس ممکن است شبیه یک عامل شکل انسانی باشد، اما ما به ربات مجهز می‌شویم تا به کارآمدترین شکل ممکن برای انجام یک کار حرکت کند، نه اینکه توسط دامنه حرکت انسان محدود شود. اطلس به سمتی حرکت خواهد کرد که فراتر از توانایی های انسانی است. با ترکیب چندین دهه تجربه عملی با تفکر اصول اولیه، بوستون داینامیکس به توانایی خود در ارائه رباتی که به طور منحصر به فرد قادر به مقابله با کارهای کسل کننده، کثیف و خطرناک در برنامه های واقعی است، اطمینان دارد.

 

تجاری سازی نیاز به مهندسی عالی دارد، اما به صبر، تخیل و همکاری نیز نیاز دارد. Boston Dynamics ثابت کرده است که می تواند بسته کامل را با رباتیک پیشرو در صنعت و اکوسیستم کاملی از نرم افزار، خدمات و پشتیبانی ارائه کند تا رباتیک را در دنیای واقعی مفید کند.

ارسال دیدگاه